Google wordt steeds belangrijker in het zoeken van een baan, maar wordt Google ook steeds effectiever in het vinden van een baan?
De Suggest optie die Google in oktober heeft ingevoerd (door extra keywords te suggereren in combinatie met populaire zoektermen, dan wel eerder zoekgedrag) is zeker een goede stap in de richting. Het betekent echter wel dat we er ook alles aan moeten doen om vacatures te ontsluiten voor die meerdere keywords.
Baanoriėnteerders volgen een vrij logisch zoekstramien, dat bijna altijd bestaat uit het woord Vacature in combinatie met een functienaam of aandachtsgebied en de gewenste standplaats (Bijv. Vacature Controller Utrecht).
Werkgevers houden hier eigenlijk te weinig rekening mee. Zo staat de standplaats vaak wel ergens in de tekst maar is voor Google niet altijd makkelijk vindbaar.
Wij hebben geprobeerd onze sites zo optimaal mogelijk in te richten voor Google. En waar dat binnen de huidige site niet lukt, op speciale sateliet-platforms als http://www.controller-vacature.nl/ (sinds kort in een vernieuwd jasje). Er komen hier meer varianten op, zowel gericht op Nederland, als internationaal. Want we merken steeds vaker dat met name in de kwantitatieve hoek internationaal gezocht wordt.
Daarnaast blijven we geloven in de referentiekracht van andere netwerken/social media. Onze doelgroepen zijn vaak al in een specialistisch netwerk opgenomen bijv. door hun vakvereniging. In januari ging onze samenwerking met de VBA Beleggingsprofessionals van start, die overigens hun website tegelijkertijd professionaliseerde. |