hrinfinance | Weblog e-recruitment
 
   

De nieuwe lichting 2010


Door: Nienke Smit, 15-3-2010
ReactieformulierNieuwe berichten in uw E-mailboxAlle nieuwe berichten in uw RSS

In Nederland hebben bijna tien miljoen mensen een Hyvespagina. Ook sites als Facebook en Twitter staan hoog in de ranglijsten van best bezochte websites. De kans dat een werknemer het imago van zijn werkgever beschadigt, is door dit soort socialenetwerksites sterk toegenomen.

Volgens nieuwe mediaconsultant Sophie op den Kamp doen werkgevers er verstandig aan gedragscodes op te stellen voor werknemers die actief zijn op sociale netwerken. 'Bedrijven moeten inzien dat elke medewerker tegenwoordig ambassadeur is. De tijden dat je één “woordvoerder“ kon aanwijzen zijn voorbij.' Op FD.nl een uitgebreid artikel over “bedrijven worstelen met twitterende werknemer

Dit wordt des te belangrijker, nu er een generatie jongeren aankomt, de Nieuwe lichting 2010 die vele uren online doorbrengt. Een lichting die erg goed is in virtueel samenwerken, communiceren, netwerken en kennis delen. Maar ook wordt ervaren als grillig en lastig te binden. Studentalent deed er onderzoek naar en publiceerde een gratis te downloaden PDF van dit onderzoek.

97% van De nieuwe lichting heeft een account op een sociaal netwerk, tegen 51% van de volwassenen. Bij de vraag Hoe oriėnteer jij je op je eerste baan, blijft de vacaturesite met 62% veruit favoriet, waarbij 41% ook gebruik maakt van Google.

Ook in het nieuws was dat het aantal zoekopdrachten naar “vacature“ met Google maar blijft stijgen. Met 17 miljoen zoekopdrachten in februari is dat meer dan een verdubbeling ten opzichte van een jaar geleden... Steeds meer sollicitanten oriėnteren zich online, en steeds meer bedrijven profileren zich online. Tijd voor een sociale mediacode.